Kurslarımız

izmir pomem parkur hazırlık kursu

Pomem Parkur Hazırlık Kursu

POMEM nedir?

POMEM Açılımı Polis Meslek Eğitim Merkezi olan ve emniyet teşkilatına donanımlı öğrenci hazırlayan bir meslek okuludur.

Pomem Kazanmak isteyen Adaylar ise Belli bir parkur hazırlık sürecinden geçmesi gerekmektedir.

Bu hazırlık Süreçlerinden biride Pomem Parkur Hazırlık Kursudur.

‘‘Pomem Parkur Hazırlık Kursu”, Polis akademisi adaylarının Fiziki Yeterlilik Mülakatı sınavlarına hazırlanmak için ön hazırlık yaptığı bir eğitim kursudur.

Burada Lisans ve Ön lisans Mezunu Adaylar ”Pomem Hazırlık” Aşamasında gerekli fiziksel yetkinlik seviyesine gelebilmek için Kondisyon, Koordinasyon ve güçlendirme çalışmalarını Uzman Antrenörler Eşliğinde sürdürürler.

Pomem Parkuru Toplam 7 farklı Aşamadan Oluşmaktadır.

Bunlar;

Pomem Parkur Hazırlık Kursu

1) Sıçrama Tahtası Etabı: Bu etapta Adayın Toplamda 6 defa çift ayak, Kombineli bir şekilde adayın sıçraması gerekmektedir. Tek ayaklı Her sıçrama Başına +2 sn ceza yazılır ve Adayın var olan saniyesine ceza puanı eklenir. 6 sıçramanın tamamı hatalı olması durumunda aday diskalifiye edilir.

2) Lastik Etabı: Bu etap Toplamda peşi sıra gelen 6 Lastikten oluşmaktadır. Aday sağ ayakla başlamak üzere çarpraz bir şekilde dizilmiş lastikleri hızlı bir şekilde tamamlar. Her bir Lastik +2 sn ceza puanı değerindedir. Adayın Basmadığı Lastik sayısınca, var olan saniyesine +2 sn ceza puanı eklenmektedir.

3) Ağırlık Taşıma Etabı: Bu etapta Kadın adaylar 10×2 olmak üzere toplam 20 kg, Erkek adaylar 15×2 Olmak üzere toplam 30 Kg ağırlık ile 16 mt uzunluğundaki 2 duba etrafından tam tur atması gerekmektedir. Dubalardan her biri +1 sn ceza puanı değerindedir. Adayın devirdiği duba başına var olan saniyesine +1 sn ceza puanı eklenir.

4) Sağlık Topu Etabı: Bu etapta Adayın karşılıklı 2 Sağlık Topuna, Toplamda 3 dokunuş yapması gerekmektedir. ilk uzak, daha sonra yakın ve son olarak tekrar uzak olmak üzere toplamda 3 Dokunuş yapılır. Her bir sağlık topu +1 sn ceza puanı değerindedir. Adayın dokunmadığı Top sayısınca, var olan Saniyesine +1 sn ceza puanı eklenir.

5) Takla Etabı: Bu etapta adayın Takla atması gerekmektedir. Bu etabın herhangi bir ceza puanı bulunmamaktadır. Akademi Polis ve asker Olacak adayları Mutlak suratle takla atabilmesini istemektedir. Takla atamayan adaylar direkt olarak diskalifiye edilir. Takla atarken sırtınızın yere değdiği bütün takla çeşitleri kabul edilir.

6) Slalom Etabı: Bu etapta Toplamda 6 çarpraz slalom bulunmaktadır. Sol slalomdan başlamak üzere aday 6 slalomu kombineli bir şekilde tamamlamaya çalışır. Her slalom +2 sn ceza puanı değerindedir. Adayın devirdiği Her Slalom Başına, var olan saniyesine +2sn ceza Puanı eklenir.

7) Engel Etabı: Bu etapta Toplam 5 engel etabı bulunmaktadır. Her bir engel de Adayın sıçrama ve çökme hareketi yapması gerekmektedir. Her bir Sıçrama +2 sn Ceza puanı Değerindedir. Adayt devirdiği engel başına +2 sn ceza puanı var olan saniyesine eklenir.

Erkek Pomem Adaylarında 40 Sn 100 Tam Puan, Kadın Pomem Adaylarında ise 42 sn 100 Tam puan Değerindedir. Pomem Parkur aşamasında Her 1 Sn 5 puan değerindedir. Fiziki yeterlilik sınavlarında adayın alacağı puan Sıralama Açısından oldukça önemli bir faktördür.

Pomem Parkur Hazırlık Kursu

Pomem Parkur Hazırlık Kursu Sürecinde Adayın Çalıştığı Pomem Hazırlık Kursunun Başarısı, Antrenörlerin Deneyimi, Saha ölçülerinin Müfredata Uygun Olmasıda yine Adayın başarıya giden yolda yine en büyük etkenlerinden biridir.

Unutulmamalıdır ki iyi bir başarı, iyi bir hazırlık sürecinden geçmelidir.

İşte Biz;

İzmir, Pomem Parkur Hazırlık Kursu:

Deneyimli Antrenörler,

Kondisyon – Koordinasyon Çalışmaları,

Beslenme ve Sporcu Takibi,

Müfredata Uygun Salon Ölçüleri,

Yüksek Başarı Oranı ile

Sporcu Beslenme ve Uyku Düzeni Başta Olmak üzere Öğrencilerimizin, Tüm hazırlık Süreçlerinde Gerekli ihtiyaçlarına göre Profesyonel Olarak Destek Vermekteyiz.

Bizimle Başarıya Ulaşabilmek için Hemen İletişime Geçin.

Hayallerinize giden bu yolda bizimle sizde kazanacaksınız. !

İletişim Bilgileri

Adres

Halkapınar, Atatürk Spor Kompleksi, Şehitler Cd. D:2, 35170 Konak/İzmir

Mail

info@izmirbesyo.com

Telefon

0537 910 49 69

Whatsapp Destek

0537 910 49 69

    Diğer Kurslar

    Hotline
    0 537 910 49 69