Besyo hazırlık kursu

Besyo Hazırlık Kursu

Değerli Besyo Hazırlık Kursu Adayları…

ÖSYM verilerine göre geçen sene Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) başvuran aday sayısı 3.527.443 olarak açıklanmakta,

neredeyse ülkemizde 70’in üzerindeki ilin nüfusundan daha fazla bir rakam bu.

Bu kadar fazla bir aday havuzu içinde elbette nitelikli bir üniversitede yer bulmak sizlerinde tahmin edeceği gibi hiç de kolay değil.

Diyet, idman, bitmek bilmeyen yorgunluklara ek olarak tyt derslerininde aksatılmamasını gerektiren çoklu bir hazırlık evresi…

Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları sizlerinde bildiği gibi özellikle alımlarda özel yeteneğe ağırlık vermektedir, fakat her yıl adaylar sınav heyecanı ve beraberinde gelen stres, kaygı, vb nedenlerle gerçek performanslarını ortaya tam olarak koyamamaktalar, bu istenmeyen durum sanırım adayların baskın çoğunluğu tarafından ‘’başa gelen talihsizlik’’ olarak adlandırılmaktadır.

Peki çeşitli nedenlerle yaşanılan süre kayıpları, isabetsiz şutlar, anlamsız mide krampları, piste çıkmadan başlayan yorgunluk hissinin telafisi yok mu?

işte tam da bu noktada adayların Temel Yeterlilik Testinden aldığı puanlar devreye giriyor, yani ne kadar yüksek puan hedeflenirse aday hem olası aksaklıkların getireceği ceza puanlarını telefi edebilmekte hem de çok sayıda aday arasından bölüme giriş şansını arttırmaktadır.

Besyo Hazırlık Kursu 

Bir anlamda yetenek sınavı olarak yıllardır adlandırmış olsa da aslında salt yetenek sınavına endeksli öğrenci almayan BESYO özellikle son yıllarda ailelerin çocuklarını spora teşvik etmesi, spor komplekslerinin yaygınlaşması ve hemen hemen tüm bransşlarda elde ettiğimiz uluslararası müsabakalardaki başarılar gençlerin spora olan akademik yöneliminde oldukça ciddi bir artışın yaşanmasına neden olmakta.

Besyo sadece sporcu yetiştiren bir fakülte değildir, sporcuları bünyesine kabul eden onaları bilinçli birer spor insanı olarak eğiten ve geleceğin akademik spor kadrolarını çıkartan oldukça önemli birer üst eğitim kurumlarıdır. Sizlerde bu okullarda yerinizi alıp hem bugünün hem de geleceğin yıldızları olabilirsiniz…

Besyo Hazırlık Kursu

Değerli Besyo Adayları, Besyo Hazırlık Kursu‘muza siz değerli adaylarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız …

Hemen İletişime Geçin.!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hotline
0 537 910 49 69